Nesreče ljudi na in v vodi 24.05.2020

Ob 18.43 je ob naselju Vinica, občina Črnomelj, občan padel v reko Kolpo. Gasilci PGD Črnomelj smo s čolnom preiskali reko od jezu na Vinici do naselja Zilje. Pogrešanega nismo našli.

V soboto 18.5 je potekalo regijsko preverjanje ekip prve pomoči civilne zaščite in rdečega križa Slovenije. Na preverjanju so sodelovali tudi člani PGD Črnomelj (Ines R. Vardjan, Andrej Mežnar, Matej Mežnar), ki so skupaj s člani RKS Črnomelj (Nina Mržljak, Katja K. Plut, Borut Brvar) dosegli zavidljivo 2. mesto izmed 13. sodelujočih ekip. S tem so dokazali, da so zelo dobro usposobljeni tudi v primeru intervencij, in da smo v sodelovanju z ostalimi službami skupaj močnejši. Ekipa je celo leto pridno vadila skupaj z ekipo CZ Črnomelj, kateri so dosegli odlično 3. mesto.