Požari v komunalnih in drugih zabojnikih 17.06.19

Ob 19.01 je pri OŠ Loka na Kidričevi ulici v Črnomlju gorel večji kovinski zabojnik za komunalne odpadke. Požar smo pogasili gasilci PGD Črnomelj.

Noktus

A-SPRINT

Elektronika Hrovat

EE SYSTEMS, Tomaž Strmec

Pekarna Lara Lady

V črnomaljskem vrtcu Loka je 8.5 potekala evakuacijska vaja, v kateri so sodelovale vse skupine otrok, zaposleni in seveda Prostovoljno gasilsko društvo Črnomelj, ki je v nekaj minutah prispelo na prizorišče dogodka. Zaposleni so otroke evakuirali že ob prvem znaku požara (dim v stavbi) in jih odpeljali na mesta, ki so predvidena za zbiranje. Gasilci smo najprej preverili ali so v stavbi še kakšne osebe. Poškodovano vzgojiteljico, ki je bila še v prostorih, smo brž odnesli na varno in ji nudili prvo pomoč. Požar smo pogasili, prostore prezračili in s termo kamere preverili, ali je požar nevtraliziran in ali mogoče obstaja še kakšno žarišče topolote.

Otroci so seveda uživali v evakuaciji in predvsem v opazovanju gasilcev v akciji. Verjetno bo PGD Črnomelj dobil še kakšnega člana več.

(vir: Radio Odeon)