Delovne nesreče 6. 04. 19

Ob 15.22 je nad naseljem Grič pri Dobličah, občina Črnomelj, pri delu v gozdu na občana padlo drevo in ga poškodovalo. Gasilci PGD Črnomelj in Dobliče ter reševalci NMP ZD Črnomelj smo poškodovanca oskrbeli in prenesli do helikopterja. Posadka helikopterja SV z dežurno ekipo HNMP Brnik pa ga je prepeljala v UKC Ljubljana.

Noktus

A-SPRINT

Elektronika Hrovat

EE SYSTEMS, Tomaž Strmec

Pekarna Lara Lady

Sveti Florjan je zavetnik gasilcev in patron proti požarom in poplavam. Četrtega maja praznuje svoj god in zato smo si ta dan gasilci izbrali za svoj praznik.

Do sedaj smo praznovali Florjanovo vedno na god Svetega Florjana. Zaradi hitretga tempa življenja in vse več obeznosti, smo se odločili, da letos praznovanje prestavimo na prvo soboto po Florjanovem, v upanju na večjo udeležbo.

Praznovanje se je začelo s postrojem pred pastoralnim centrom, povorko do župnijske cerkve in mašo v cerkvi Sv. Petra.

Program smo nato nadaljevali pred gasilskim domom, kjer je župnik Gregor Kunej blagoslovil adaptiran gasilski dom. Prav tako imamo navado, da na florjanovo podelimo društvena priznanja. Tako smo letos podelili naslednja priznanja in zahvale:

Križec junaka II. reda (priznanje se podeli za opravljenih več kot 250 intervencij)

Andrej Mežnar
Matej Mežnar
Tomaž Švajger
Matjaž Vardjan

Križec junaka I. reda (priznanje se podeli za opravljenih več kot 350 intervencij)

Dušan Matotek
Stanislav Zupančič

Red junaka (priznanje se podeli za opravljenih več kot 500)

Marko Matotek
Jože Weiss

Prav tako smo podelili zahvale za pomoč pri dograditvi in obnovi gasilskega doma, in sicer:

Tomaž Hutar, Hutar trgovina d.o.o
ESOL Lesna Predelava d.o.o.
Matej Adlešič, Ključavničarstvo Adlešič Matej s.p.
Vrlinič, strojno ključavničarstvo d.o.o.
Bar Piccolo, Lovrenčič Boris s.p.
Vidit, Informacijske Tehnologije, Vladimir Domjan s.p.

Priložnost za podelitev priznanj je izkoristila tudi Gasilska zveza Črnomelj, ki je podelila gasilsko plamenico 2. reda našemu članu Srečku Švajgerju.

Praznovanje se je zaključilo s pogostivijo in druženjem v gasilskem domu.