PGD Črnomelj

Zadnja intervencija

Nesreče v cestnem prometu 18.11.2017

Ob 14.24 je na cesti Metlika–Črnomelj pri kraju Vranoviči, občina Črnomelj, voznik z osebnim vozilom zapeljal s ceste in se prevrnil na bok. Gasilci PGD Črnomelj smo zavarovali kraj nesreče, odklopili akumulator in počistili cestišče. Reševalci nujne medicinske pomoči ZD Črnomelj so na kraju pregledali voznika in ugotovili, da ni poškodovan.

Nesreče v cestnem prometu 18.11.2017 1 Nesreče v cestnem prometu 18.11.2017 2

Bodite dobrodelni

0,5% svoje dohodnine lahko namente našemu društvu. Izpolnite obrazec na spodnji povezavi in ga pošljite po pošti.

Povezava do obrazca

Ciciban_in_robotek.jpg

 

Med 21.8 in 24.8 smo v našem gasilnem domu gostili poletne delavnice Ciciban in robotek.

Delavnico Ciciban in robotek v sodelovanju s Fakulteto za organizacijske študije Novo mesto organizira Razvojni center Novo mesto d.o.o. v sklopu na novo ustanovljenega Centra razvoja, raziskav in inovacij (CRRI). Namenjene so otrokom nižjih razredov osnovne šole. Posamezna delavnica traja 5 dni in v tem času otroci dobro spoznajo osnove robotike in programiranja, sestavijo prve lego robotke, si ogledajo primere dobrih praks lokalnih podjetij in se družijo z vrstniki.

Da pa niso samo zlagali in ustvarjali robotov, so imeli organizirano več različnih dogodkov in obiskov. Tako smo bili v sredo povabljeni, da jim predstavimo naše društvo in opremo.