Poplave meteorne vode 16.9.2017-2

Ob 20.50 je v naselju Lokve, občina Črnomelj, meteorna voda poplavila dvorišče. Gasilci PGD Črnomelj smo lastniku svetovali naj poskrbi za odvodnjavanje.

0,5% svoje dohodnine lahko namente našemu društvu. Izpolnite obrazec na spodnji povezavi in ga pošljite po pošti.

Povezava do obrazca

Ciciban_in_robotek.jpg

Med 21.8 in 24.8 smo v našem gasilnem domu gostili poletne delavnice Ciciban in robotek.

Delavnico Ciciban in robotek v sodelovanju s Fakulteto za organizacijske študije Novo mesto organizira Razvojni center Novo mesto d.o.o. v sklopu na novo ustanovljenega Centra razvoja, raziskav in inovacij (CRRI). Namenjene so otrokom nižjih razredov osnovne šole. Posamezna delavnica traja 5 dni in v tem času otroci dobro spoznajo osnove robotike in programiranja, sestavijo prve lego robotke, si ogledajo primere dobrih praks lokalnih podjetij in se družijo z vrstniki.

Da pa niso samo zlagali in ustvarjali robotov, so imeli organizirano več različnih dogodkov in obiskov. Tako smo bili v sredo povabljeni, da jim predstavimo naše društvo in opremo.